Oświetlenie kościołów

Kryształowe oraz mosiężne żyrandole do obiektów sakralnych. Kompleksowa realizacja oświetlenia – od projektu dopasowanego do wnętrza świątyni, przez produkcję, aż po transport i montaż bezpośrednio w obiekcie.

Porozmawiajmy

jak pracujemy

Projekt oświetlenia świątyni

Oświetlenie w obiekcie sakralnym powinno być zaledwie uzupełnieniem architektury wnętrza. Wierni znajdujący się w świątyni potrzebują odpowiedniej atmosfery, sprzyjającej skupieniu oraz modlitwie. Dlatego też tak ważne jest staranne dopasowanie żyrandola do przestrzeni. Duchownym przedstawiamy katalog oświetlenia, a na podstawie wybranych przez nich modeli, projekt dopasowujemy do parametrów wnętrza. Wszystko po to, by oświetlenie nie przytłaczało świątyni, lecz wprowadzało spokojny, przyjemny nastrój.

Produkcja lamp do kościoła

Gdy tylko konkretne modele oświetlenia zostaną wybrane, przechodzimy do kolejnego etapu, jakim jest produkcja żyrandoli. Każdą lampę wykonujemy ręcznie w naszej pracowni, znajdującej się w Gliwicach. Oprócz żyrandoli, wykonujemy również pasujące kinkiety, a także lampy stojące czy plafony mocowane bezpośrednio do sufitu. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć kompleksowe oświetlenie dla całego obiektu sakralnego, każdy element odpowiednio dopasowując do dostępnej przestrzeni.

Transport i montaż żyrandoli w obiekcie

Najważniejszy jest dla nas efekt końcowy, dlatego to nasi specjaliści osobiście zajmują się transportem oraz montażem lamp w obiekcie. Żyrandole zawieszone na kilku metrach wysokości na życzenie duchownych mogą zostać wyposażone w specjalną wciągarkę. Dzięki niej lampę taką w każdym momencie można opuścić, kiedy będzie wymagała już czyszczenia. Zajmujemy się również pracami konserwacyjnymi. Realizujemy kompleksowe renowacje oświetlenia, a także dodatkowe usługi czyszczenia lamp.

Od 1992 roku

Wieloletnia tradycja

Nasza pracownia już od ponad 30 lat tworzy kryształowe oświetlenie dla różnego typu obiektów. Przez lata naszej działalności tworzyliśmy żyrandole dla wielu parafii, niezależnie od wielkości kościoła. Klasyczne, eleganckie żyrandole jesteśmy w stanie dopasować zarówno do niewielkich świątyni, jak i do bardzo wysokich, neogotyckich obiektów sakralnych. Wysoka jakość wykonania i tradycyjne rzemiosło ręcznej, polskiej produkcji to wartości, które zostały z nami niezmiennie aż do dziś.

polska pracownia

Ręczne rzemiosło

Każdą lampę wykonujemy ręcznie w naszej pracowni, co oznacza, że możliwa jest dowolna modyfikacja oświetlenia – tak, aby nadawało ono odpowiedni charakter obiektowi sakralnemu, w jakim się znajduje. Konstrukcję lamp znamy od podszewki, a latami spotykaliśmy się z najróżniejszymi realizacjami. Dzięki temu nie tylko jesteśmy stworzyć mosiężną lub kryształową lampę od zera, ale również dokonać renowacji i przywrócić dawną świetność lamp, znajdujących się już w świątyni.

Dowolna kolorystyka.
Galwanizacja do wyboru, m.in. chromowanie, nikiel, kolor złoty.
Oświetlenie dla całego obiektu.
Projekty żyrandoli oraz pasujących do nich lamp ściennych.
Kompleksowa realizacja.
Produkcja, transport oraz montaż oświetlenia w obiekcie.

Zobacz, jak pracujemy.