Najpiękniejsze kolekcje oświetlenia do kościołów

Świątynie są niezwykle istotnym miejscem dla wiernych, dlatego też wymagają odpowiedniej oprawy świetlnej. Nie każda lampa będzie stosowna do tak wyjątkowej przestrzeni. W przypadku kościołów oświetlenie powinno nadawać atmosferę adekwatną do tego typu pomieszczeń oraz nierzadko stanowić swego rodzaju ozdobę. Nasze żyrandole są szyte na miarę konkretnego wnętrza, dopasowywane indywidualnie. Mimo to przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najpiękniejszych kolekcji sakralnych, które mogą służyć jako doskonała inspiracja i fundament do dalszych rozważań o odpowiednich lampach do kościoła.

 

Klasyczny model Maria Teresa do kościoła

Maria Teresa jest swego rodzaju modelem-ikoną. To ponadczasowe oświetlenie z upływem lat nie traci na swojej wyjątkowości. Zasłynęło już w XVIII wieku i po dziś zdobi nawet te najbardziej majestatyczne przestrzenie. Ze względu na swoją klasyczną, a jednocześnie bardzo okazałą formę, Maria Teresa jest jednym z modeli, jakie najczęściej produkujemy dla obiektów sakralnych. Nadaje bowiem odpowiedniego nastroju świątyni, zdobiąc ją jednocześnie blaskiem kryształu.

Maria Teresa może zostać dowolnie dopasowana do wnętrza świątyni. Doskonale doświetli wnętrza dużych obiektów sakralnych (w tym wypadku często sugerujemy umieszczenie kilku żyrandoli w regularnych odstępach), a także tych mniejszych, stanowiąc centralny punkt przestrzeni. Możliwy jest również indywidualny dobór punktów świetlnych – dzięki temu sama średnica żyrandola kryształowego, jak i jego wysokość ulegają zmianie i dopasowują się do parametrów wnętrza. W kolekcji Maria Teresa dostępne są okazałe żyrandole, kinkiety, a także lampy stojące.

 

Pałacowe oświetlenie Paris zdobiące obiekty sakralne

Eleganckie żyrandole z kolekcji Paris nadają nieco pałacowego tonu dostojnym wnętrzom kościołów. Inspirowane oświetleniem średniowiecznej Francji, dziś przepięknie zdobią wnętrza niejednej świątyni, wprowadzając podniosłą atmosferę.

Żyrandole kościelne Paris zostały wykonane z najwyższej jakości kryształów, które zachwycająco załamują światło, zapewniając unikatowe efekty świetlne. Propozycja tego typu sprawdzi się zarówno w bogato zdobionych świątyniach, jak i tych o bardziej klasycznym wyglądzie, wprowadzając odpowiedni nastrój.

Lampy do kościoła Paris często występują również w wersji z dodatkowymi ramionami. Możliwa jest dowolna modyfikacja modelu i indywidualne dopasowanie do wyjątkowych parametrów świątyni.

 

Plafony do niższych obiektów sakralnych

Nie każdy obiekt sakralny jest tak przestronny, aby ulokować w nim kilka wielkogabarytowych żyrandoli. Często zdarza się i tak, że nawet pojedynczy żyrandol na danej powierzchni nie będzie odpowiedni. W tym miejscu z odpowiedzią przychodzi lampa kościelna w typie Plafon. Plafony są takim rodzajem lamp, które przymocowane tuż przy suficie, zapewniają odpowiednie oświetlenie, jednocześnie stanowiąc elegancką ozdobę świątyni.

Jeżeli pomieszczenie sakralne jest niskie, lecz bardzo szerokie, można zastosować lampę plafon o większej średnicy. Dzięki temu oświetlenie nie „zgubi” się we wnętrzu, a jednocześnie doświetli przestrzeń.

 

Tradycyjne mosiężne lampy kościelne

Na koniec przychodzimy z propozycją bardzo klasycznego i również chętnie dobieranego do obiektów sakralnych oświetlenie. Mosiężne lampy kościelne charakteryzują się bardzo eleganckim połyskiem, dzięki czemu pasują do większości świątyni, nadając im odpowiedniej atmosfery.

W przypadku żyrandoli mosiężnych w kościołach najczęściej stosuje się tzw. modele świecznikowe z szykownymi żarówkami, stanowiącymi również swego rodzaju wyjątkową ozdobę. Tutaj również możemy zaproponować dodatkowe pasujące kinkiety oraz różne kształty i średnice żyrandoli.

 

Przeprowadziliśmy właśnie Państwa przez oświetlenie najczęściej dobierane do obiektów sakralnych. Możliwości jednak jest znacznie więcej. Każdy żyrandol wykonujemy ręcznie w naszej pracowni, wobec czego projekty indywidualne nie stanowią dla nas żadnego problemu. Zachęcamy do kontaktu – wspólnie wybierzemy najpiękniejsze oświetlenie do świątyni.