Naprawa żyrandola kryształowego do kościoła

Oświetlenie obiektów sakralnych często jest inwestycją na długie lata. Lampy w kościele jednak z czasem mogą utracić swój blask, co jest kwestią absolutnie naturalną – zwłaszcza, jeżeli służyły nam już dziesiątki lat. Zdarza się również, że żyrandol kościelny w swoim codziennym użytkowaniu może ulec zniszczeniu. W niniejszym poradniku omówimy różne sytuacje i przedstawimy, jak im zaradzić.

Naprawa lamp w kościołach

Zacznijmy od sytuacji, w której podczas użytkowania żyrandol w kościele ulegnie zniszczeniu. Mimo że zawieszone na wysokościach i na co dzień nie mają kontaktu z niczym, co takie zniszczenie mogłoby spowodować, to jednak i takie przypadki się zdarzają. Rzadko, ale jednak nie jest to niemożliwe. Najczęściej przyczyną uszkodzenia jest nieodpowiedni montaż, dlatego warto zadbać o to, aby mocowaniem lamp w kościele zajęli się fachowcy.

Co w przypadku, jeżeli uszkodzenie już się pojawiło, dla przykładu w postaci złamanego ramienia bądź całej konstrukcji? W pierwszej chwili najczęściej przychodzi nam do głowy kontakt z producentem. Jeśli oświetlenie zakupione zostało u dystrybutora zagraniczych lamp, może wystąpić tu problem.

Jako Stylistic Cristal sami jesteśmy producentami oświetlenia do obiektów sakralnych. Posiadamy własną pracownię w Polsce i za sprawą ogromnej znajomości swojego rzemiosła, jesteśmy w stanie odtworzyć każdy element konstrukcyjny. Własny zakład produkcyjny różni się tym od serwisów w salonach czy sklepach, iż poziom skomplikowania konstrukcji lub stopień uszkodzenia nie stanowi dla nas żadnego problemu w naprawie.

 

Renowacja oświetlenia w obiektach sakralnych

Najczęstszą jednak sytuacją jest konieczność naprawy nie tylko jednego elementu, lecz całkowitej renowacji żyrandoli w kościele. Wynika to z naturalnego użytkowania oświetlenia sakralnego, które zdobiące świątynię długimi latami, utraciło już swój pierwotny blask. W takich sytuacjach pomagamy wydobyć dawne piękno oświetlenia kościelnego, przywracając mu jego lata świetności.

Doskonale obrazują to poniżej załączone zdjęcia, na których dla najlepszego porównania renowację wykonaliśmy jedynie na połowie żyrandola. Po lewej stronie zdjęć widzimy, jak oświetlenie prezentowało się, gdy dotarło do naszej pracowni, a po prawej efekt renowacji. Różnica jest ogromna – zarówno w blasku kryształu, jak i całkowitego wyglądu oświetlenia.

 

Jeżeli dysponują Państwo uszkodzonymi lub wymagającymi renowacji żyrandoli, zachęcamy do kontaktu. Wspólnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie Państwa sytuacji.